Жена почина од повреди од сообраќајка кај Кадрифаково


       
Штип, 13 мај, 2017 - 13:14 (META) 

Од тешките повреди стекнати при превртување на автомобилот во кој се возела, вчера починала 75-годишната С.Д., соопшти МВР.

Сообраќајката се случила на патот Штип – Велес, кај селото Кадрифаково. Автомобил „дачија логан“ со скопски регистерски таблички, управуван од 51-годишниот скопанец Д.Д., во еден момент излетал од коловозот, при што и возачот и жената добиле тешки телесни повреди.

Двајцата биле пренесени во Клиничкиот центар во Штип и им била укажана лекарска помош, но жената по два часа од несреќата починала. Возачот е задржан на лекување.