This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Tue Jul 17 11:54:40 2018 / +0000 GMT

Во Турција уапсени 42 лица поради поврзаност со ИД
Во полициска акција во две провинции на Турција се уапсени 42 лица за кои постои сомневање дека се поврзани со милитантите.

Операцијата е изведена во источната провинција Елазиг и во јужната провинција Адана.

Според информациите од безбедносните извори, полицијата уапсила 22 лица во Елазиг, за кои се сомнева дека се припадници на Исламска држава.

Во одвоена акција, полицијата уапсила уште 20 лица во Адана, поради наводната поврзаност со илегалната Работничка партија на Курдистан. Властите трагаат уште по 10 осомничени лица.
Post date: 2017-08-11 14:31:43
Post date GMT: 2017-08-11 12:31:43
Post modified date: 2017-08-11 14:31:43
Post modified date GMT: 2017-08-11 12:31:43
Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. HTML saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com