fbpx

Затворена американската база во Британија поради безбедносен инцидент

-

Британската полиција уапси маж кој со автомобил се обидел да влета во американската воздухопловна база на истокот на Англија.

Станува збор за американската база „Милденхол“ во Сафок, која била затворена по „безбедносниот инцидент“.

Репортерот на „Скај њуз“ наведува дека во Министерството за одбрана во Лондон е соопштено дека имало „расправија на капијата на базата“.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

ЦУК: Спасен овчар и стотина негови овци, биле заглавени на остров на надојдената Црна Река

Центарот за управување со кризи соопшти дека е спасен овчар кој, заедно со неговите овци, ненадејно се нашол на речен остров, откако реката Црна надошла. „На Единствениот број за итни...