fbpx

Во Париз пронајден појас со експлозив

-

Француската полиција во предградие на Париз пронашла појас, кој најверојатно е со експлозив и без детонатор.

Полицијата го анализира појасот за да утврди дали бил користен во нападите во Париз.

Појасот го пронашол уличен чистач во канта за отпадоци, во предградието Мунруж, 10 дена по нападите во Париз во кои беа убиени 130 лица.

Се верува дека Салах Абдеслам, главниот осомничен за нападите, кој моментално е во бегство, ноќта кога беа изведени нападите се наоѓал во предградието Мунруж.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Европската младинска картичка во Македонија е илузија – системот неразработен, попустите тешко остварливи

Ветувањата – неисполнети, трпението на младите – на тест, попустите – одбиени. Во коридорите на бирократските гаранции и ветувања за финансиска помош за младите, некогаш на-големо најавуваната Европска младинска...