fbpx

ВМРО-ДПМНЕ: Целта на Заев е да направи хаос

-

Зоран Заев сака да ја излаже целокупната јавност, и Македонците, и Албанците, и Турците, и Србите, и Ромите, и Бошњаците, и Власите, дека се грижи за нив, а всушност сè што сака да направи е да се спаси себеси од криминалите што стојат зад него и зад неговата фамилија, пишува во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференција на СДСМ.

Во писмената реакција на ВМРО-ДПМНЕ се наведува дека Заев сака да направи хаос за да дојде на власт без избори и да се заштити себеси од последиците од, како што се вели, неговото коруптивно однесување.

– Граѓаните јасно му дадоа до знаење дека не поддржуваат вакво нелегално и деструктивно сценарио. Граѓаните сакаат стабилна држава, економски прогрес, нови фабрики и нови работни места – пишува во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Камерите кои треба да ловат сообраќајни прекршоци не се во функција

Камерите кои се поставуваат на скопските сообраќајници, а кои се дел од проектот „Безбеден град“ сè уште не се во функција. Објавата што ја анализираме манипулира и непотребно крева...