fbpx
Таг: Јулија Навалнаја

таг: Јулија Навалнаја

Јулија Навални – мета на дезинформации по смртта на нејзиниот сопруг

Не постои ниту еден релевантен извор од кој произлегува дека Јулија Навални била обвинета за „нов љубовник“. Фотографијата на која се гледа Јулија Навални на плажа со некој маж, е од 2021 година. Со обратно пребарување, пронајдовме дека станува збор за Евгениј Чичваркин, руски милионер кој живее во егзил во Велика Британија, а фотографијата првпат е објавена на 17 август...

Алексеј Навални ќе биде погребан в петок во Москва

Алексеј Навални ќе биде погребан в петок во Москва, потврди неговата портпаролка, а пренесува Би-Би-Си. Погребот ќе се одржи на гробиштата Борисовское, по прошталната богослужба во московската црква. Неговата портпаролка Кира Јармиш вчера рече дека тимот се мачел да најде место за одржување на церемонијата – некои погребни домови тврделе дека се целосно резервирани, додека други одбиле кога дознале за кого...

Вдовицата на Навални најави дека ќе ја продолжи работата на нејзиниот сопруг за „слободна Русија“

Јулија Навалнаја, вдовицата на Алексеј Навални, во видео објавено денеска рече дека ќе ја продолжи работата на нејзиниот покоен сопруг, обвинувајќи го рускиот претседател Владимир Путин дека го убил. „Требаше да има друга личност на моето место, но таа личност беше убиена од Владимир Путин“, вели Навалнаја. Нејзиното драматично обраќање започнува со зборот „Здраво“, на ист начин како што Алексеј Навални...

Колапсот на Клинички ја прегоре Градска болница: 150 итни пациенти оперирани за 10 дена

Полни корпи со чаршави, кебиња и перници во ходникот на приземјето на Универзитетската клиника по хируршки болести „Св. Наум Охридски“, попозната како „стара Градска болница“, сведочат за напливот на итни...