fbpx
Таг: јавност

таг: јавност

Судењето на дадилката што малтретираше дете почна зад затворени врати

Судењето на дадилката обвинета за малтретирање деветмесечно бебе почна денеска зад затворени врати во Основниот суд Скопјe 1, откако судијата ја исклучи јавноста и медиумите од следење на рочиштето, пренесува „Телма“. Пред почетокот на судењето, како што пренесува телевизијата, судијата Драган Николовски објавил дека од текот на судскиот процес ќе ги исклучи медиумите и јавноста, заради, како што рекол, заштита...

Граѓаните донирале над 162.000 евра за настраданите во Турција и Сирија

Македонскиот народ собра речиси 10 милиони денари (162.100 евра) помош за настраданите во земјотресите во Турција и Сирија, соопшти денеска Црвениот крст на С. Македонија. Според Генералниот секретар на...