Основниот кривичен суд – Скопје соопшти дека судењето против Бојан Јовановски -Боки 13, поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева и бизнисменот Зоран Милевски – Кичеец, кои се обвинети за рекетирање, ќе почне на 3 декември.

Скопскиот Кривичен суд соопшти дека за случајот „Рекет“ е назначен судечки совет со кој претседава судија Васка Николовска – Масевска.