fbpx

ZAev: Shërbimi sekret i huaj, nuk mund të përgjojë më shumë se 20.000 qytetarë

-

“Askush nuk më ka kontaktuar. Kjo është për të habitur, së paku ministri i punëve të brendshme është dashur të prononcohet, por kjo nuk ndodhi. Tani gjithçka është e qartë. Ajo që po flitet në opinion, debate, kush i ka përgjuar qytetarët tanë, më shumë se 20 mijë qytetarë të vendit, tani është e qartë, nga shumë arsye”, ka deklaruar Zaev, një intervistë për Radio Televizionin e Serbisë.

Zaev, mendon se konferenca për shtyp e mbajtur dje e ka hedhë poshtë pohimin se ai dhe disa të tjerë të dyshuar, kanë bashkëpunuar me shërbime të huaja.

“Mbi 20.000 qytetarë nuk mund të përgjohen nga shërbim i huaj, individë ose kush do qoftë grup, përpos shërbimit shtetëror”, deklaroi Zaev.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.