fbpx

Arsimi i lartë dhe honoraret nesër sërish në Kuvend

-

Ligji  për arsimin e lartë dhe ligji për kontributet për sigurim të detyruar social, bashkë me ligjet e e tjera të propozuara nga disa deputetë, do të miratohen me procedurë të përshpejtuar, vendosën  deputetët sot në seancën Kuvendare.

Kryetari Trajko Veljanoski e ricaktoi seancën në të cilën do të diskutohet për këto ligje, nesër pasdite, me arsyetimin se komisionet përkatëse duhet t’i shqyrtojnë propozim ndryshimet e ligjeve.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.