fbpx

Ndryshimet e Ligjit për azil nesër në seancë kuvendore

-

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë Trajko Veljanoski për nesër e caktoi seancën e 56-­të plenare, në të cilën do të debatojë për Propozim­ligjin për ndryshim dhe plotësim të Ligjit për azil dhe mbrojtje të përkohshme, me procedurë të shkurtuar.

“Gjendja aktuale dhe rrethanat të cilët kërkojnë reagim të shpejtë e imponuan nevojën për konvokim të kësaj seance të posaçme me pikë të vetme e rendit të ditës, ndërsa me qëllim të miratim it të shpejtë të ndryshimeve të propozuara ligjore”, njoftoi Kabineti i Kryetarit të Kuvendit të RM-­së.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.