fbpx

Заев: Странска служба не може да прислушува преку 20.000 граѓани

-

„Никој не ме контактирал. Тоа е многу чудно затоа што во најмала рака министерот за внатрешни работи мораше да излезе, ама никој не се огласува. Сега сè е јасно. Она што е како тврдење во јавноста, дебата, кој тоа ги слушал нашите граѓани, повеќе од 20.000 граѓани на оваа земја, веќе на сите им е јасно, од повеќе причини“, вели лидерот на СДСМ, Зоран Заев во интервју за „Радио-телевизија Србија“.

„Тврдењата за кои сум јас осомничен, и уште неколкумина кои се во притвор, дека тоа се странски служби кои се присутни во Македонија, веќе се разобличени со вчерашната прес-конференција. Затоа што повеќе од 20.000 граѓани не може да прислушува странска служба, поединец или која било група, освен државната служба“, вели Заев во интервјуто.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Четири неуспешни обиди да се избере претседателка на Уставен суд

Ниту една од двете кандидатки за претседателка на Уставен суд, Татјана Бозаџиева Васиќ и Ана Павловска Данева, не успеаа да добијат мнозинство од шест гласови потребни за избор на...