fbpx

Zaev: Bisedimet e pasuksesshme, “E vërteta për Maqedoninë” do të vazhdoj

-

Bisedimet janë të pasuksesshme, deklaroi kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev në konferencën e sotme për shtyp.

“Nuk janë të mundshme zgjedhjet korrekte dhe demokratike me Gruevskin në Qeveri. Do të vazhdojnë të veprojmë në të gjitha mënyrat, ligjore dhe demokratike. Projekti “E vërteta për Maqedoninë” do të vazhdoj”, tha Zaev.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.