fbpx

Takim i grupeve të punës për reforma në mediume

-

Sot në Klubin e deputetëve vazhdojnë bisedime e partive politike për reformat në mediume që pritet të arrihet pajtueshmëri me Marrëveshjen e Përzhinos për daljen nga kriza politike. Pjesëmarrësit në bisedimet theksojnë se debati po përsëritet dhe se nuk ka përafrim të qëndrimeve.

Sipas të dhënave jozyrtare, LSDM dëshiron që të anulohet reklamimi qeveritar ndërsa pushteti dëshiron që kjo të ndodh me metodologji të caktuar. Më tej, partitë kanë mospajtim rreth Agjencisë për mediume si dhe për RTVM-në si servis publik.

Afati për arritjen e marrëveshjes është deri të premten ndërsa ngelin edhe shumë çështje të hapura.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.