fbpx

Qeveria do të paguaj 50 mijë euro për flamuj dhe shtiza

-

Shërbimi për punë të përbashkët dhe të përgjithshëm pranë Qeverisë ka lidhur kontratë me kompaninë “Unipres Milevka dhe Blagoja” për furnizimin e flamujve për shtiza.

Për flamujt, Shërbimi duhet të paguaj 2.959.985 denarë apo 48.129 mijë euro.

Marrëveshja do të zgjat 1 vit.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.