fbpx

PSP: Kërpaç nuk ishte arsyeja pse kërkuam ndryshime në Ligjin për mbrojtjen e dëshmitarëve

-

Kërpaç nuk ishte arsyeja pse Prokuroria speciale ka kërkuar ndryshime në Ligjin për mbrojtjen e dëshmitarëve që të mund të propozoj dhe të kërkoj mbrojtjen e dëshmitarëve të caktuar, thonë për “Meta” nga kabineti i prokurores speciale, Katica Janeva.

“Personi për të cilin po pyetni nuk ishte shkak pse u kërkuan ndryshimet e rregullativës ligjore” thuhet në përgjigjen e shkurtër të PSP në pyetjen tonë: “Nëse Kosta Kërpaç ka qenë njëri nga dëshmitarët që Prokuroria speciale kërkoi ndryshime dhe plotësim të Ligjit për mbrojtjen e dëshmitarëve?

Në ndërkohë, javën e kaluar Kosta Kërpaç është gjetur i vdekur në banesën e tij me lëndime në gjoks nga plumbat e shkrepur nga arma e zjarrit.

Ai, siç njoftojnë prej atje, vullnetarisht është paraqitur para PSP-së dhe se bashkëpunimi me të ka qenë në nivel.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.