fbpx

Osmani: Demantoj spekulimet për marrëveshje për koalicion me cilëndo parti

-

Demantoj të gjitha spekulimet që dolën nëpër media për marrëveshje eventuale mes BDI-së dhe ndonjë partie për përbërje të re qeveritare, këto janë spekulime të kulluara, deklaroi zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani, i cili për kohë të shkurtë doli nga takimi i kryesisë partiake në Reçicë të Vogël për t’i demantuar informacionet që dolën nëpër media e që kanë të bëjnë me koalicion eventual mes VMRO DPMNE-së dhe BDI-së.

Ai theksoi se BDI ende po diskuton pesë propozimet “për” ose “kundër”.

Në pyetjen e gazetarëve nëse po shqyrtohen edhe propozimet e partive tjera të dorëzuara deri në BDI, Osmani deklaroi se po shqyrtohen të gjitha propozimet së bashku me Platformën e BDI-së.

Nëse sonte do të ketë vendim final, Osmani nuk deshi të saktësojë. Takimi i Kryesisë qendrore të BDI-së ende po zgjat dhe nuk ka paralajmërim kur do të përfundoj.

Në ndërkohë, “Telma” shkruan se ka filluar takimi i VMRO DPMNE-së me partnerët e koalicionit.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.