fbpx

Ministri Nuhiu në Shtip pyeti “Si jeni” vetëm myslimanët

-

Gjatë lutjes së pasdites në xhaminë e Shtipit, pa paralajmërim arriti ministri i brendshëm, Agim Nuhiu. Vizita e tij është në suazat e projektit të MPB-së “Si jeni”, ku ministri bisedon me qytetarët për problemet e tyre.

Nuhiu u takua vetëm me besimtarët myslimanë të cilët ishin për lutje në xhami.

“Vazhdojmë me projektin “Si jeni” dhe i pyesim qytetarët për problemet që dalin nga qarku i MPB-së. Unë jam këtu që të përçoj mesazhin se MPB çdoherë do të jetë e hapur që të vazhdojmë bashkëpunimin”, tha Nuhiu.

Nuhiu nuk e vizitoi Sektorin e Punëve të Brendshme në Shtip, selia e së cilit është 100 metra larg xhamisë.

SPB Shtip njoftoi se vetëm kanë qenë të njoftuar se do të vijë ministri dhe për marshutën e tij, pas çka i kanë siguruar sigurimin siç kërkon Ligji.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.