fbpx

Milloshoski: Zaevi po e vazhdon krizën dhe tenton me dhunë të merr pushtetin

-

Thuajse dy javë pas zgjedhjeve kur të gjithë qytetarët i dinë më rezultatet zgjedhore, Zoran Zaev edhe më tej tenton të manipuloj, deklaroi anëtari i Komitetit Ekzekutiv i VMRO DPMNE-së, Antonio Milloshoski në konferencën e sotme.

“Jo që Zaevi nuk e din se kush fitoi e kush humbi në zgjedhje, ai shumë mirë din, por supozojmë se dikush prej lartë, siç ai komunikon me SMS porosi i ka thënë të sillet në këtë mënyrë. Fakti që ka thirrje për 24 dhjetor të zi, situata të mëhershme të krizës, vetëm tregon se synimi i Zaevit është që me veprimin e tij ta mbaj gjallë krizën në Maqedoni, që ai vet e krijoi” – deklaroi Milloshoski.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.