fbpx
Tag: Antonio Miloshoski

tag: Antonio Miloshoski

Gruevski dhe Veljanovski në Kuvend në takim me deputetët e koalicionit të VMRO DPMNE-së

Deputeti i VMRO DPMNE-së, Antonio Miloshoski në profilin e tij në Facebook shpërndau fotografi nga deputetët e Koalicioni për Maqedoni më të mirë nga kabineti i kryetarit të Kuvendit, ku shihet se në krye qëndrojnë kryetari i deritanishëm Trajko Veljanovski ndërsa pranë tij shihet lideri i VMRO DPMNE-së, Nikola Gruevski. Miloshoski shkroi se deputetët kanë qenë aty që t’i “afirmojnë”...

VMRO DPMNE prezantoi “Manifestin për Maqedoni të vetme”

Anëtarët e Komitetit Ekzekutiv të VMRO DPMNE-së, Antonio Miloshoski, Nikola Poposki dhe Ilija Dimovski sot prezantuan manifestin për Maqedoninë e vetme, në hapësirat e Qendrës për komunikim të VMRO DPMNE-së. Në këtë dokument paraqitet “vizioni” i partisë për shtetin, i cili siç thuhet “paraqet vend të vetëm amë të maqedonasve, ku të bashkuar jetojnë të gjithë qytetarë që janë pjesë...

Miloshoski: Mandati i PSP-së skadon në qershor dhe ne i dëshirojmë çdo të mirë- deri në qershor

Ambasadori i SHBA-së në Maqedoni, Xhes Bejli në intervistë për “Sitel” deklaroi sw qëndrimi i komunitetit ndërkombëtarë është se nevojitet vazhdimi i mandatit të PSP (afati për përfundimin e hetimeve dhe ngritjen e aktakuzave, v.j). Deputeti dhe anëtari i Komitetit ekzekutiv i VMRO DPMNE-së, Antonio Miloshoski mbrëmë në intervistë për median e njëjtë tha se afati prej 18 muajve...

Milloshoski: Zaevi po e vazhdon krizën dhe tenton me dhunë të merr pushtetin

Thuajse dy javë pas zgjedhjeve kur të gjithë qytetarët i dinë më rezultatet zgjedhore, Zoran Zaev edhe më tej tenton të manipuloj, deklaroi anëtari i Komitetit Ekzekutiv i VMRO DPMNE-së, Antonio Milloshoski në konferencën e sotme. “Jo që Zaevi nuk e din se kush fitoi e kush humbi në zgjedhje, ai shumë mirë din, por supozojmë se dikush prej lartë,...

Shilegov: Dëshmitari i LSDM-së do të jetë Zaevi dhe do të flas në seancë të hapur

Kryetari i Komisionit Anketues për skandalin e përgjimit, Petre Shilegov, sot paralajmëroi se dëshmitari i parë që do ta thirr LSDM-ja në seancën e ardhshme për të dëshmuar do të jetë lideri i partisë, Zoran Zaev. Siç paralajmëroi, kryetari i komisionit, Zaev, do të flas në seancë publike. Shilegov, duke u përgjigjur në pyetje të gazetarëve në seancën e djeshme të...

(VIDEO) Spiraki me shigjeta “helmuese” ndaj Miloshoskit

Vazhdohet të ashpërsohet diskutimi ndërmjet eurodeputetes greke Maria Spiraki dhe ish shefit të diplomacisë maqedonase, Antonio Miloshoski, Eurodeputetja nga radhët e Demokracisë së Re,që është pjesë e Komitetit të përzier BE-Maqedonia, nuk e heshti thirrjen e Milloshoskit në shenjë të fqinjësisë së mirë, bashkë të ngjiten në Olimp dhe të valojnë flamujt e dy shteteve, por riktheu me një...