fbpx

LSDM: VMRO DPMNE dhe BDI kanë shkalur Marrëveshjen e Përzhinos

-

Dorëheqjet tona, si ministrat si dhe zv- ministrat plotësues, të dorëzuar deri te kryeministri teknik i VMRO DPMNE-së, nuk u konstatuan, përkundër dëshirës sonë, deklaruan ministrat dhe zv- ministrat plotësues në konferencë shtypi.

“Sot, Qeveria në krye me kryeministrin teknik të VMRO DPMNE-së bëri shkelje tjetër të Marrëveshjes së Përzhinos. Solli vendim kundër- ligjor për zhvlerësimin e të të gjithë akteve juridike të ministrive, të miratuar para dorëzimit të dorëheqjeve. Me këtë vendim, VMRO DPMNE dhe BDI i bëjnë të pamundshëm zgjedhjet. Të gjitha vendimet lidhur me zgjedhjet duhet të konfirmohen nga opozita- deklaruan ministrat.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.