fbpx

Qeveria zhvlerësoi të gjitha vendimet e ministrave të LSDM-së

-

Të gjitha vendimet që i kanë miratuar ministrat e LSDM në periudhën 11 nëntor 2015 deri 7 prill 2016, Qeveria i ka zhvlerësuar në seancën e djeshme me kërkesë të zv- ministrave plotësues të VMRO DPMNE-së, Mitko Çavkov dhe Dime Spasov, njoftojnë nga Qeveria.

Në njoftimin shkruan se sipas nenit 30, paragrafit 2 nga Ligji për Qeveri, Qeveria ka të drejtë dhe obligim të zhvlerësoj apo anuloj dispozitë apo akt tjetër të ministrive, organeve të administratës shtetërore dhe organizatave administrative që nuk është në pajtueshmëri me Kushtetutën, ligjin ose dispozitën tjetër të Parlamentit.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.