fbpx

Kuvendi ka njoftuar Ivanovin se nuk është dorëzuar propozim për Qeveri të re

-

Sekretari i përgjithshëm i Kuvendit sot pasdite ka dërguar shkresë pranë kabinetit të presidentit Gjorgje Ivanov në të cilën e njofton se pranë Parlamentit deri mbrëmë në mesnatë, kur skadoi afati, nuk është dërguar program apo propozim për themelimin e Qeverisë së re nga ana e mandatarit Nikola Gruevski.

Ivanov sot është takuar me ambasadorin e BE-së në Maqedoni, Samuel Zhgobar, të cilin e ka njoftuar se “pasi të merr njoftim zyrtar nga Kuvendi i R. së Maqedonisë se nuk është dorëzuar program apo propozim për përbërjen e re qeveritare, do të filloj konsultime me institucionet kompetente dhe partitë politike”.

 

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.