fbpx

Ivanov në Bruksel 2 ditë në takime me Stolenberg dhe Timermans

-

Presidenti Gjorge Ivanov prej sot do të qëndrojë për një vizitë pune dyditore në Bruksel.

Ivanov, siç njofton kabineti i tij, sot do të takohet me kryetarin e parë të Komisionit Evropian, Frans Timermans.

Sipas axhendës, presidenti i Maqedonisë nesër do të takohet me sekretarin e përgjithshëm të NATO-së, Jens Stolenberg.

Në fokusin e bisedimeve të presidentit Ivanov me bashkëbiseduesit e tij në Bruksel, siç citohet në njoftim, do të jetë integrimi i Republikës së Maqedonisë në Bashkimin Evropian dhe në NATO, si dhe gjendjet aktuale lidhur me krizën migruese dhe atë të refugjatëve.

Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
udemy free download
download coolpad firmware
Download Nulled WordPress Themes
udemy free download