fbpx

Ivanov në Bruksel 2 ditë në takime me Stolenberg dhe Timermans

-

Presidenti Gjorge Ivanov prej sot do të qëndrojë për një vizitë pune dyditore në Bruksel.

Ivanov, siç njofton kabineti i tij, sot do të takohet me kryetarin e parë të Komisionit Evropian, Frans Timermans.

Sipas axhendës, presidenti i Maqedonisë nesër do të takohet me sekretarin e përgjithshëm të NATO-së, Jens Stolenberg.

Në fokusin e bisedimeve të presidentit Ivanov me bashkëbiseduesit e tij në Bruksel, siç citohet në njoftim, do të jetë integrimi i Republikës së Maqedonisë në Bashkimin Evropian dhe në NATO, si dhe gjendjet aktuale lidhur me krizën migruese dhe atë të refugjatëve.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.