fbpx

LSDM: Gruevski mund të ik nga shteti, por jo edhe nga realiteti

-

“Gjënë e parë që deputetët e VMRO DPMNE-së duhet ta bëjnë në seancën e sotme është t’u shpjegojnë qytetarëve pse Nikola Gruevski nuk është në Parlamentit dhe është larguar nga shteti”, thuhet në njoftimin e LSDM-së.

Në të thuhet se “me ikjen e sotme nga Maqedonia, Nikola Gruevski edhe njëherë dëshmoi se nuk i intereson shteti, por se i intereson ikja nga përgjegjësia”.

“Në ditën kur Maqedonia duhet të ketë kryetar të ri të Kuvendit, Gruevski largohet nga shteti duke treguar se interesat e shtetit nuk i interesojnë fare. Pasi me javë të tëra bënte përçarje dhe ndarje, pasi i pengoi ndryshimet demokratike, Gruevski në fund duke mos mundur të pajtohet me realitetin e ri, vendosi të largohet nga shtetit”, thuhet më tej në kumtesën e LSDM-së.

Nga kjo parti thonë se “ikja e Gruevskit, ngjashëm sikur ikja e para disa ditëve e presidentit Ivanov dëshmon se ata s’kanë ndjenja për shtetin”.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.