fbpx

Komiteti i Helsinkit ngriti padi kundër ministrit të shëndetësisë, Nikola Todorovit

-

Komiteti i Helsinkit ngriti padi kundër ministrit të shëndetësisë, Nikola Todorov dhe dy drejtorëve të Fondit të Shëndetësisë,  Maja  Paranxhieva- Zmejkovska dhe Xhemail Mehazi për  punë të pandërgjegjshme për rastin e Tamarës.

Në Prokurinë Publike të Velesit më së voni deri nesër do të dorëzohen rezultatet e obduksuinit të trupit të Tamarës, e cila vdiq në më 9 shkurt, ditën kur Fondi duhej ta informoj familjen e saj se ka miratuar vendimin për operacion jashtë vendit.

Tamara vuante nga skolioza, deformimet serioz i boshtit të kurrizit.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.