fbpx

Gruevski: Më 24 prill vjen dënimi dhe hakmarrja e popullit

-

Kreu i VMRO DPMNE-së Nikolla Gruevski foli në konferencën vjetore të Unionit të grave në sallën “Boris Trajkovski”.

Sipas tij, dikush “duke shfrytëzuar LSDM-së ka dashur në mënyrë të pistë të rrëzoj VMRO DPMNE-në, të destabilizoj Maqedoninë.

“Çdo gjë ishte e përgatitur në mënyrë të përsosur, por siç e dimë nuk ka kriminalitet të përsosur. Në këtë rast, mungonte një finesë serioze, që si disa herë nëpër histori po tregohet kyçe për mbijetesën tonë, e ky është populli” deklaroi Gruevski.

Ai shtoi se kriza politike që shënoi vitin e kaluar, do të mbaroj me zgjedhje të parakohshme në prill.

“Tani populli është më i revoltuar se kurdo herë. Dhe tani, më 24 prill, vjen dënimi dhe hakmarrja e popullit. Vijnë pesë minutat e popullit. Kjo është ditë kur ky popull, populli i Maqedonisë, të gjithëve do ju tregoj kush është kush në vend apo se i kujt është shteti. Në prill, populli i Maqedonisë do ta kthej pjesërisht pushtetin e marrë dhe përmes votimit masovik në zgjedhje do t’i dëboj me shqelma funksionarët e “mbjellë” theksoi Gruevski.

Sipas tij, populli përmes këtyre zgjedhjeve do të dërgoj disa mesazhe mes të cilave, se Maqedonia është vendi i tij dhe vetëm ai vendos për të ardhmen e tij dhe krerët.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.