fbpx

CIVIL: MPB t’i pengojë sulmet ndaj gazetarëve, aktivistëve dhe figurave publike

-

CIVIL -Qendra për lirinë dënon sulmin fizik ndaj gazetarit të televizionit 24 gjatë protestave të fundit.

“Ky nuk është incident i izoluar dhe është e qartë se dhuna është pjesë e imazhit të protestave prej fillimit të tyre. U rrahën gazetarë të cilët kryejnë punën e tyre, që të informojnë opinionin për ngjarjet. Sulmohen aktivistë për të drejtat e njeriut dhe figura publike. Kjo nuk pranohet dhe patjetër menjëherë të ndalojë! CIVIL- Qendra për liri përsërit ftesën deri tek MPB, menjëherë të ndërmerr masa urgjente që të pengoj dhunën ndaj punonjësve mediatik dhe në përgjithësi”, porositi CIVIL prej ku u bëjnë thirrjeve qytetarëve që pësojnë presione që të marrin pjesë në çfarëdo aktiviteti politik kundër vullnetit të tyre, rastin ta denoncojnë në CIVIL në [email protected], në tel. 02 / 520 91 76 ose në profilin organizatës në Facebook.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.