fbpx

Arrestohen tetë persona, Nuhiu ndërron Çavkovin nga kreu i shtabit operativ të MPB-së

-

Për ngjarjet e mbrëmshme të dhunshme në Kuvend ku u lënduan disa deputetë, në stacionin policor Gazi Babë janë arrestuar tetë persona me të cilët edhe më tej po punohet, ka informuar sot në konferencë shtypi ndihmës ministri për marrëdhënie me opinionin dhe çështje strategjike pranë MPB-së, Jordan Lamanovski, i cili shtoi se është siguruar video- material për identifikimin dhe zbulimin e autorëve të mundshëm.

Lamanovski ka njoftuar se me shtabin operativ pranë MPB-së tash udhëheq ministri Agim Nuhiu në vend të drejtorit të BSP-së, Mitko Çavkov, i cili deri më tani ishte udhëheqës i shtabit.

“Kemi shifër të përgjithshme prej 83 persona që kanë kërkuar ndihmë mjekësore edhe atë 25 nëpunës të uniformuar policor që kanë qenë të angazhuar me punë, 54 civilë, tre deputetë dhe një gazetar. Tre me lëndime më të rënda janë mbajtur në KARIL, njëri në neurokirurgji dhe njëri me lëndime më të lehta në repartin e plastikës. Në spitalin “8 Shtator” janë hospitalizuar gjashtë policë me lëndime më të lehta dhe një gazetar, të cilit janë lëshuar në shtëpi”, tha Lamanovski.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.
Download Premium WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Download Nulled WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
udemy paid course free download
download lava firmware
Download Nulled WordPress Themes
lynda course free download