fbpx

Штипјанец се удавил во Дојранското езеро, спасувачи трагаат по него

Од Центарот за управување со кризи информираат дека се трага по телото, а истото не е пронајдено заради тоа што во езерото имало премногу трски, алги и била слаба видливоста на езерските води

-

Маж од Штип на возраст од 42 години претпладнево околу 11:30 часот се удавил во водите на Дојранското езеро. Како што информираат од Министерството за внатрешни работи (МВР), лицето паднало од педалинка и се удавило во езерските води.

Од Центарот за управување со кризи информираат дека се трага по телото, а истото не е пронајдено заради тоа што во езерото имало премногу трски, алги и била слаба видливоста на езерските води.

Местото на настанот било обезбедено од припадници на МВР, а побарана е и помош од специјалните нуркачки единици на ова министерство.

За случајот со давење во водите на Дојранското езеро бил известен јавен обвинител.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Сојуз на средношколци: Периодов да се внимава на менталното здравје на учениците

Сојузот на средношколци упатува најдлабоко сочуство до блиските на жртвите од последната трагедија, но и до сите деца, родители и граѓани. Нема достојни зборови кои можат да ја опишат...