fbpx

Роберт Орданоски не е реизбран за директор на Агенцијата за електронски комуникации

-

Роберт Орданоски не е повеќе директор на Агенцијата за електронски комуникации (АЕК).

Оваа информација, Орданоски ја објави на својот фејсбук-профил, на кој исто така наведува дека не е повеќе директор бидејќи не е реизбран.

– Директор во АЕК бев пет години, нема да останам да работам тука и не знам каде ќе ја продолжам професионалната кариера – изјави Орданоски за „Мета“.

На местото директор на Агенцијата, Орданоски дојде од „Ти-мобајл“, каде што работеше 10 години и беше директор на инженеринг.

Нов директор на АЕК е Владимир Ристевски.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Четири неуспешни обиди да се избере претседателка на Уставен суд

Ниту една од двете кандидатки за претседателка на Уставен суд, Татјана Бозаџиева Васиќ и Ана Павловска Данева, не успеаа да добијат мнозинство од шест гласови потребни за избор на...