fbpx
Таг: роберт орданоски

таг: роберт орданоски

Роберт Орданоски не е реизбран за директор на Агенцијата за електронски комуникации

Роберт Орданоски не е повеќе директор на Агенцијата за електронски комуникации (АЕК). Оваа информација, Орданоски ја објави на својот фејсбук-профил, на кој исто така наведува дека не е повеќе директор бидејќи не е реизбран. - Директор во АЕК бев пет години, нема да останам да работам тука и не знам каде ќе ја продолжам професионалната кариера - изјави Орданоски за „Мета“. На местото...

Дивата депонија во Никуштак повеќе од две децении ги труе граѓаните, ветувањата за нејзино расчистување не се реализираа

Повеќе од две децении нема решение за расчистување на депонијата во село Никуштак во општина Ликово. Жителите изгубиле надеж дека овој проблем ќе се реши и и понатаму се...