fbpx

Robert Ordanovski was not re-elected as Director of the Agency for Electronic Communications

-

Robert Ordanovski is no longer the Director of the Agency for Electronic Communications (AEC).

Mr Ordanovski announced this information on his Facebook profile, which also states that he is no longer Director because he was not re-elected.

“I was the Director of the AEC for five years, I won’t remain to work here, and I do not know in which direction to take my professional career”, said Mr Ordanovski for “Meta”.

Before Mr Ordanovski was Director, he came from “T-Mobile”, where he had worked for 10 years and was Director of Engineering.

The new Director of the AEC is Vladimir Ristovski.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.