fbpx

Претпладне сончево, попладне дожд, грмежи и ветер

-

Времето во Македонија претпладнево ќе биде сончево, со умерена облачност, а во попладневните часови се очекува зголемување на облачноста и појава на нестабилно време, со пороен дожд, грмежи и со засилен ветер. Повеќе врнежи се очекуваат во западните делови на земјава, а не е исклучена и појава на невреме со град.

Утринската температура се движи од 12 до 20 Целзиусови степени, а максималната дневна ќе достигне од 28 до 36 степени.

Во Скопје се очекува слично време, претпладне сончево со умерена облачност, а попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и со засилен ветер. Максималната дневна температура во главниот гард ќе се искачи до 32 Целзиусови степени.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Грчкиот дипломат Рокас доаѓа на местото на Дејвид Гир како амбасадор на ЕУ за С. Македонија

Жосеп Борел, високиот претставник на Европската Унија, номинираше 44 нови шефови на делегации на ЕУ, вклучително и нови амбасадори на ЕУ во Босна и Херцеговина, Црна Гора и Северна...