fbpx

Општина Центар со препорака до јавните и угостителски објекти да ја прилагодат музиката

Општина Центар и градоначалникот Горан Герасимовски изразуваат сочувство за смртта на 14-годишната Вања и 74-годишниот велешанец Панче Жежовски

-

Општина Центар, по повод трагичната смрт на Вања Ѓорчевска, ученичка во 9-то одделение во ООУ ,,Јохан Хајнрих – Песталоци“, даде препорака до сите јавни и угостителски објекти на територија на општината во следните два дена да ја прилагодат музиката согласно жалниот настан.

Општина Центар и градоначалникот Горан Герасимовски изразуваат сочувство за смртта на 14-годишната Вања и 74-годишниот велешанец Панче Жежовски.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Скопскиoт аквадукт – заборавено наследство затрупано со отпад

Душеци од кревети, теписи, автомобилски гуми, завеси, градежен шут, искршени плочки, пластични пишиња. На ваква слика ќе наидете ако појдете да го посетите Скопскиот аквадукт близу Визбегово, покрај булеварот...