fbpx

Убиство од автомобил во движење во Тетово

Убиениот бил во своето возило кога бил застрелан од лица кои биле во автомобил во движење

-

Вчеравечер во Тетово било убиено лице во своето возило – тој бил застрелан од лица кои биле во автомобил во движење, потврдува Министерството за внатрешни работи (МВР).

„Во 20.35 часот во СВР Тетово е пријавено дека на ул. Штипска едно лице, кое било со возило марка мерцедес пукало кон возило марка БМВ во кое било лицето со иницијали Р.Т., кое од добиените повреди починало. Полициски службеници од СВР Тетово преземаат интензивни мерки и активности за расчистување на случајот“, велат од МВР.

Злосторниците избегале со своето возило.

Неколку медиуми на албански јазик неофицијално објавија дека станува збор за продолжение на стара пресметка меѓу две семејства и дека денешното убиство е поврзано со пукањето во тетовската болница пред неколку месеци.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Носталгија по диктатори: Хусеин, Гадафи и Асад

Чест наратив на Кремљ е дека ирачкиот лидер Хусеин, либискиот Гадафи и сирискиот Асад биле големи патриоти и имале добри социјални политики, но дека биле жртви на американскиот империјализам,...