fbpx

Од полноќ Eуросупер 95 поскапува за два денара, дизелот за 1,5 денар

-

Малопродажните цени на бензинот Еуросупер БС-98, дизел и на екстра лесното масло за домаќинство се зголемуваат за 1,50 денари за литар, а малопродажната цена на бензинот Еуросупер БС-95 се зголемува за 2 денара за литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ).

Оттаму одлучиле да се зголемат малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,68 отсто во однос на одлуката од 26 декември минатата година.

Така, од ноќеска по полноќ литар Еуросупер БС95 ќе чини 79 денари, Еуросупер БС98 – 81 денар, литар дизел гориво Еуродизел БС ќе чини 81,5, екстра-лесното масло за домаќинство ќе чини 80 денари за литар, а мазут М-1 НС ќе чини 40,6 денари за килограм.

 

ВМРО-ДПМНЕ и Левица со амандмани против покачување на платите на судиите и обвинителите

ВМРО-ДПМНЕ и Левица денеска со 4.500 амандмани ги блокираа четирите закони кои предвидуваат покачување на платите на судиите и јавните обвинители, како и на судскиот и обвинителскиот совет. Предлог-законите...
Download Premium WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Free Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
lynda course free download
download mobile firmware
Free Download WordPress Themes
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=