fbpx

Од полноќ, дизелот поевтин за половина денар, ЕУРОСУПЕР-98 поскап за половина денар

-

Според најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕВУ), од полноќ дизелот ќе биде незначително поевтин, исто како и Екстра-лесното масло за домаќинство, а ќе поскапи бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98.

Дизелот и екстралесното масло ќе бидат за половина денар поевтини отколку до денеска, и ќе се продаваат по цена од 103 денари за литар дизел, а екстралесното масло ќе чини 98,5 денари за литар.

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 останува на досегашната цена – 89 денари за литар, а ЕУРОСУПЕР БС-98 поскапува за половина денар и од полноќ ќе чини 91,5 денари за литар.

Поевтинува и мазутот, за 0,886 денари за килограм и од полноќ неговата цена ќе изнесува 51,034 денари за килограм.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

„И мојот идентитет постои“ – се одржа Маршот за видливост на трансродовите лица

Под мотото „И мојот идентитет постои“, граѓани и активисти вчера попладне по петти пат во земјава маршираа за видливост на трансродовите лица. Маршот го организираше граѓанската иницијатива за заштита...
Download Best WordPress Themes Free Download
Premium WordPress Themes Download
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes
udemy paid course free download
download samsung firmware
Download Premium WordPress Themes Free
free online course