fbpx

МВР: Уставен суд и аеродромот во Скопје добиле лажни дојави за поставени бомби

-

Министерството за внатрешни работи ја извести јавноста дека по дојави за поставена експлозивна направа во Уставен суд и аеродромот во Скопје направени се сите потребни проверки и утврдено е дека станува збор за лажни пораки.

„Од страна на полициските службеници веднаш се преземени соодветни мерки и извршени се детални проверки од тимови за антитерористички проверки и утврдено е дека станува збор за лажни пријави“ соопшти МВР.

Претходно лажна дојава на електронската пошта на аеродромот во Скопје беше истратена на 10 декември. Дојавите за наводни поставени експлозивни направи во училиштата престанаа со крајот на првото полугодие од училишната година.

Лажна е дојавата за бомба на аеродромот, соопшти МВР

ВМРО-ДПМНЕ и Левица со амандмани против покачување на платите на судиите и обвинителите

ВМРО-ДПМНЕ и Левица денеска со 4.500 амандмани ги блокираа четирите закони кои предвидуваат покачување на платите на судиите и јавните обвинители, како и на судскиот и обвинителскиот совет. Предлог-законите...
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
free online course
download karbonn firmware
Download WordPress Themes
udemy paid course free download