fbpx

„Кока-кола“ ќе произведува млеко

-

Од следниот месец „Кока-кола“ ќе произведува млеко.

Од компанијата тврдат дека нивниот нов производ ќе им донесе „дожд од пари“, нагласувајќи дека новото млеко на полиците во продавниците ќе се најде веќе следниот месец.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

(ВИДЕО) Денот на Општина Тетово се одбележа со отпадоци и со депонии

Денес се одбележа денот на Општина Тетово, а повеќе од една недела градот се гуши во отпадоци и депонии расфрлани насекаде. Решение за овој проблем немаат ниту општинските власти,...