fbpx
Таг: Кока Кола

таг: Кока Кола

И „Кока-Кола“, „Мекдоналдс“ и „Старбакс“ си заминуваат од Русија

Гигантите „Кока-Кола“ и „Мекдоналдс“ се приклучија на големиот број меѓународни компании што престанаа со работа во Русија поради руската инвазија на Украина, јави Би-Би-Си. На нив им се приклучи и „Старбакс“. Гигантот за брза храна „Мекдоналдс“ соопшти дека привремено ги затвора своите 850 ресторани во Русија, а „Старбакс“ своите стотина кафулиња. „Мекдоналдс“ во писмо од генералниот директор до вработените зборува...

Вистиномер: Во составот на Кока Кола нема абортирани фетуси

ХЕК 293 клетките се користат широко во фармацевтските истражувања, помагајќи им на научниците да креираат вакцини, како и лекови за ревматоиден артритис. Важно е да се забележи дека ниту еден дел од клетките од бубрезите на абортираниот фетус, не се дел од засладувачите на Сеномикс, ниту пак се дел од завршните продукти, во случајот Кока Кола! Ниту Кока Кола,...

Пад на акциите на „Кока-кола“ по потегот на португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо

Кристијано Роналдо
Акциите на компанијата за пијалоци „Кока-кола“ паднаа значително по потегот на португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо, кој на прес-конференција на Европското првенство во фудбал отстрани од видик две шишиња со најпознатиот пијалок на оваа компанија и порача дека треба да се пие вода. За време на прес-конференцијата во пресрет на мечот помеѓу Унгарија и Португалија, фудбалската ѕвезда посегна по две стаклени...

„Кока-кола“ ќе произведува млеко

Од следниот месец „Кока-кола“ ќе произведува млеко. Од компанијата тврдат дека нивниот нов производ ќе им донесе „дожд од пари“, нагласувајќи дека новото млеко на полиците во продавниците ќе се најде веќе следниот месец.

Пендаровски: Ако од бугарска страна пак се спори идентитетот, да се повлечеме од преговорите

По денешната средба со членовите од Советот за безбедност, кажав дека откако францускиот предлог ќе влезе во Владата, очекувам во заклучоците на Влада, да стои дека од денот кога...