fbpx

Исклучените корисници од парно мрежата, можат бесплатно пак да се вклучат до крајот на август

Понудата важи до 31 август и е достапна за секој потрошувач каде што има техничка можност за приклучувње

-

Понудата за бесплатно приклучување на централниот систем за топлинска енергија важи до 31 август, потсетуваат од АД „Електрани на Северна Македонија“. Оттаму информираат дека услугата ќе биде достапна за претходно исклучени потрошувачи каде што има техничка можност за приклучување.

Од ЕСМ посочуваат дека откако тие ја презеле лиценцата за снабдување со топлинска енергија во Скопје, кон мрежата се приклучиле 1.640 потрошувачи, а од нив, 150 се претходно исклучени корисници.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Паралелна конференција на ОБСЕ: Русија е брутална кон Украина, улогата на граѓанското општество е исклучително важна

Демократијата опаѓа во земјите каде што нема простор за активизам на граѓанското општество. Сведоци сме на алармантниот број на вооружени конфликти, во последната година сведочиме како Русија е брутална кон...