fbpx

Гостиварец киднапиран и малтертиран на наплатна рампа

-

Гостиварец од село Форино бил киднапиран додека плаќал патарина на наплатната рампа Тетово. На патарината друго возило му го попречило патот и од него излегле три лица, две од Гостивар и едно од Тетово, и го внеле во нивното возило, по што се упатиле кон Тетово.

„Истите физички го нападнале и му се заканувале по неговиот живот и животот на неговото семејство доколку не го врати паричниот долг на едно од лицата. М.М. бил задржан и по некое време пуштен, по што случајот го пријавил во полиција. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот“, информираат од МВР.