fbpx

Фотографиите на „Фејсбук“ веќе не се скришни

-

Фотографиите на „Фејсбук“ повеќе не можат да се кријат, без разлика на прилагодувањето на приватноста. Фотографиите што сте ги скриле, сега се видливи благодарение на екстензијата „Пикчр мејт“ за прегледникот „хром“, која ги открива фотографиите на фејсбук-корисниците, дури и ако тие не ви се пријатели на социјалната мрежа.

Ниту една апликација или екстензија за прегледник не може да ги промени прилагодувањата за приватност. Фотографиите можете да ги скриете од својот времеплов, но со оваа екстрензија, сепак, ќе бидат видливи за тие што ќе ја инсталираат.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Тренчевска: Децата ни се безбедни, да не се создава паника

Децата се безбедени, не треба да се создава паника. Убиството на Вања Ѓорчевска е изолиран случај, вели министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска, во врска со двете...