fbpx

Шорткат: Рамки за очила од талог од кафе
(ВИДЕО)

Петар Стефаноски и Никола Вучков не „стискаат прст“ во филџанот кафе за да ја предвидат иднината. Тие веќе имаат своја научно базирана визиија и се дел од тимот Coffеe Мates – изработуваат очила од талог од кафе. Повеќе за нивната работа дознајте во новата епизода на вестите за млади „Шорткат“

Прв академски час во новата неизвесна академска година: „Сите ќе излеземе посилни и помудри“

Паралелно со старот на учебната година, први октомври го означи почетокот и на новата академска година на дел од македонските универзитети. Студентите кои годинава...

Неколку часа не функционира веб-страната на Министерството за образование и наука

На првиот ден од учебната година, веќе неколку часа не функционира официјалната веб-страна на Министерството за образование и наука. Од МОН засега нема официјално...

Со строги протоколи започна учебната година во услови на пандемија (галерија)

Со заштитни маски на лицето, држење дистанца, дезинфекција на рацете и мерење температура на учениците, започна учебната година во училиштата каде е дозволена настава...

Ако се подобри ситуацијата со ковид-19, Сојузот на средношколци бара во ноември учениците да се вратат во училиштата

Од утре ќе започнеме со онлајн настава и ќе ја следиме епидемиолошката состојба во државата, ако е стабилна, тогаш од 1 ноември ќе бараме...

Учениците ќе може да останат на продолжен престој во училиште, но без да се мешаат паралелките

Одделенијата кои ќе започнат настава со физичко присуство, односно учениците од иста паралелка и од исто одделение ќе може да останат на продолжен престој...

Царовска: Ќе има предизвици со платформата, волку гломазен систем првпат се прави во државата

Нема да биде лесно, системот ќе паѓа, ќе има предизвици во од, но сè што правиме сега ќе ни служи во 2021, 2022 година,...

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.
Download Nulled WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
lynda course free download
download mobile firmware
Premium WordPress Themes Download
free download udemy course