fbpx

Бркотница меѓу полицијата и навивачки групи кои дивееле во околината на ГТЦ

-

Во околината на Градскиот трговски центар (ГТЦ) се одвива полициска акција во која полициски екипи се обидуваат да се справат со засега непозната група, која го нарушила јавниот ред и мир во центарот на Скопје, јавува порталот „Нова ТВ“.

Како што пренесува порталот, очевидци изјавиле дека група момчиња кршела прозорци и фрлала маси од околните кафеани.

Репортерот на „Нова ТВ“ забележал присуство на специјалните полициски единици и бркотница помеѓу групата и полицијата.

Засега нема официјални информации за што станува збор. Неофицијално, повикувајќи се на свои извори, порталот пишува дека лицата биле дел од навивачка група која е во Скопје да го следи натпреварот меѓу екипите на Вардар и на Будуќност од Црна Гора.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Бислимоски: Изненадување е и за мене дека ЕСМ ќе ја продава струјата за 60 евра за мегават час

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) Марко Бислимоски изјави дека за него е „изненадување“ дека Електрани на Северна Македонија (ЕСМ), почнувајќи од 1 јули, ќе ја продава струјата...