fbpx
Таг: Градски трговски центар

таг: Градски трговски центар

Хибриден напад: Дојави за бомби во министерства, трговски центри, висококатници и училишта

Дојави за поставени бомба утринава пристиганале во Министерството за надворешни работи, до Градскиот трговски центар, Џевахир сити, ТЦ Ист гејт, девет училишта меѓу кои и скопските гимназии „Јосип Броз- Тито“, „Орце Николов“ и „Никола Карев“, а и во едно основно училиште во Кавадарци. „Денеска (12.12.2022) околу 08.20 часот во Полициска станица Кавадарци било пријавено дека на електронска адреса на едно...

Полицијата поднела пет прекршочни пријави за инцидентот меѓу навивачките групи кај ГТЦ

Скопската полиција привела 23 лица и поднела пет прекршочни пријави по вчерашниот инцидент кај Градскиот трговски центар (ГТЦ) во кој, според МВР, членови на навивачката група на женскиот ракометен клуб „Будуќност“ и на „Комити“ го нарушиле јавниот ред и мир. Според информациите на МВР, вчера околу 17.15 часот, додека навивачи на „Будуќност“ седеле во кафулињата на Кеј 13 Ноември, дошле неколку...

Бркотница меѓу полицијата и навивачки групи кои дивееле во околината на ГТЦ

Во околината на Градскиот трговски центар (ГТЦ) се одвива полициска акција во која полициски екипи се обидуваат да се справат со засега непозната група, која го нарушила јавниот ред и мир во центарот на Скопје, јавува порталот „Нова ТВ“. Како што пренесува порталот, очевидци изјавиле дека група момчиња кршела прозорци и фрлала маси од околните кафеани. Репортерот на „Нова ТВ“ забележал присуство...

Маскиран и вооружен разбојник ограбил казино во ГТЦ

Непознат сторител, со маска на главата (фантомка) и вооружен со пиштол, синоќа ограбил казино во Градскиот трговски центар (ГТЦ), информираат од полицијата. Разбојништвото се случило околу 20 часот во казиното „Д-слот“, а сторителот одзел 140.000 денари или околу 2.300 евра.

В понеделник ќе биде врачена наградата „Роман на годината“

Во понеделник, на 20 мај, во Драмскиот театар во Скопје, со почеток во 19 часот и 30 минути ќе се одржи свечено врачување на наградата „Роман на годината“ за...