fbpx
Пребарај

мост Беласица - Резултати од пребарувањето

Ако не сте задоволни со резултатите, пребарајте уште еднаш

Една година од пожарот на мостот „Беласица“ – кривична пријава против 37-годишен скопјанец

СВР Скопје поднесе кривична пријава против 37-годишниот скопјанец И.Х. кој е осомничен дека го предизвикал пожарот на мостот „Беласица“ пред точно една година. Како што...

Времен режим на сообраќај поради градежни активности кај мостот „Беласица“

Екипите на јавното претпријатие „Улици и патишта“, денеска ќе вршат градежни активности за реконструкција на улицата „Никола Карев“, на потегот од мост „Беласица“, до...

ЕСМ: Започна санацијата на цевководот под мостот Беласица

Успешно се отстранети оштетените цевки кои се дел од цевководот кај мостот Беласица и донесени се нови, чие поставување е започнато, информираа денеска од...

Додека се санираат цевките на мостот на Беласица, ќе се користи водот од железничкиот мост

Парно во Скопје од 15 октомври ќе има, граѓаните треба да бидат спокојни, порачуваат од Електрани на Северна Македонија (ЕСМ). Додека траат активностите за...

ЕСМ чека дозвола од Град Скопје за да ги постави топловодните цевки на мостот „Беласица“

АД ЕСМ е подготвен по добиената дозвола од Градот Скопје да ги постави новите топловодни цевки на мостот „Беласица“ и ќе вложи максимални напори...

Мостот „Беласица“ над Вардар бил безбеден и покрај пожарот, вели Град Скопје

Канцеларијата на градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, соопшти денеска оти мостот на улицата „Беласица“, близу Транспортен Центар, е безбеден за сообраќај. Мостот беше...

ЕСМ: Започна отстранувањето на опожарениот топловод на мостот „Беласица”

Екипи на АД Електрани на Северна Македонија, денеска започнаа да го отстрануваат опожарениот топловод на мостот „Беласица”, кој беше оштетен пред околу два месеци,...

ЕСМ: Опожарениот топловод под мостот „Беласица“ ќе биде тргнат во најкус можен рок

ЕСМ Дистрибуција на топлина ќе го отстрани опожарениот топловод на мостот „Беласица“ во најкраток можен рок, информираат оттаму. Како што е наведено во соопштението,...

Арсовска: Мостот „Беласица“ би можел да биде делумно пуштен, но не сакаме да ризикуваме

Првичните испитувања на мостот Беласица направени од експертите покажале дека тој веќе може да биде пуштен за сообраќај за возила во по една лента...

Ангелов: Додека не се утврдат точните штети, мостот „Беласица“ ќе остане затворен

Мостот „Беласица“, кој го поврзува Ист гејт со железничката и автобуската станица ќе биде потполно затворен за пешаци и моторни возила додека се утврдат...

Пожар под мостот „Беласица“, во тек е увид на настанатата штета [Галерија]

Синоќа околу полноќ е пријавено дека настанал пожар под мостот на улица Беласица кај Ист Гејт Мол. Пожарникарите неколку часа ги гаселе огромните пламени...

Арсовска вели дека ЕСМ прво треба да го санира мостот, а потоа да го постават топловодот

Почетокот на грејната сезона во Скопје доаѓа за нешто помалку од три недели, а Градот Скопје и Електрани на Северна Македонија (ЕСМ) и понатаму...

Пријава за непознат сторител кој исекол електрични и комуникациски кабли на Железнички Мост

Градските власти заедно со локалните во општината Карпош, поднеле пријава против непознат сторител кој оштетил јавен имот, откако на т.н. „Железнички Мост“ во општина...

Парното греење од утре поскапува за 4,51 отсто

Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и услуги за управување со комунален отпад на Република Северна Македонија (РКЕ) денеска донесе одлуки со кои крајната...

ЕСМ подготвено за грејната сезона, цената на парното ќе се знае идната недела

АД ЕСМ се подготвени претстојната грејната сезона, констатирале денеска на состанок генералниот директор на компанијата, Васко Стефанов и директорот на производство од термоелектрани, Љубчо...

ЕСМ потврди дека ќе ја започне новата грејна сезона, граѓаните ќе се разбудат со топли радијатори

Од утре, 15 октомври, започнува грејната сезона 2023/2024 за потрошувачите приклучени на системот за централно греење во градот Скопје со кој управува ЕСМ, соопшти...

РКЕ: Грејната сезона почнува утре

Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и управување со комунален отпад (РКЕ) ја информира јавноста дека согласно правилата за снабдување со топлинска енергија и...

„Чекалница“ за остварување на политичките ветувања за граѓаните

Центарот за современи уметности од Скопје, направи нова креативно-активистичка акција „Чекална“ посветена на сите граѓани на Македонија кои повеќе од 30 години чекаат да...

Посебен режим на сообраќај утре во Скопје поради две трки

Министерството за внатрешни работи (МВР) соопшти дека утре со почеток во 8 часот, во организација на атлетски клуб Korrunners, ќе се одржи атлетска улична...

Да се биде велосипедист во Скопје значи да си учесник во сообраќајот од втор ред

Исечени столпчиња за заштита на велосипедските патеки, паркирани автомобили на просторот каде што треба да се движат велосипедистите, необележани или несоодветно обележани велосипедски патеки,...

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

БАЛКАН

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ