fbpx

Пожар под мостот „Беласица“, во тек е увид на настанатата штета [Галерија]

Од пожарот биле оштетени дел од цевките за парно греење на „Балкан Енерџи Груп“ и тие испратиле екипа за нивна санација, информираат од ЦУК

-

Синоќа околу полноќ е пријавено дека настанал пожар под мостот на улица Беласица кај Ист Гејт Мол. Пожарникарите неколку часа ги гаселе огромните пламени јазици, а утрово мостот „Беласица“ е затворен за сообраќај на потегот од булеварот Гоце Делчев до улицата Никола Карев.

„Полициски службеници излегле на местото на настанот, а сообраќајот бил пренасочен. Пожарот е изгаснат од екипи на Бригадата за противпожарна заштита и во тек е увид“, информираат утрово од Министерството за внатрешни работи.

Од Центарот за управување со кризи (ЦУК) информираат дека во гаснењето на пожарот учествувале 21 пожарникар со осум противпожарни возила, а била зафатена површина од 2.000 метри квадратни. Пожарот бил изгаснат во 4 часот утрово.

Од ЦУК додаваат дека нема оштетувања на бензинската пумпа „Макпетрол“, а од „Гама“ биле на лице место и утврдиле дека немаат гасоводна мрежа на оваа локација. Од пожарот биле оштетени дел од цевките за парно греење на „Балкан Енерџи Груп“ и тие испратиле екипа за нивна санација, информираат од ЦУК.

Причината за пожарот под мостот „Беласица“ и материјалната штета ќе бидат дополнително утврдени.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Претседателот Стево Пендаровски на инаугурацијата на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган

Претседателот Стево Пендаровски, денеска на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган. Претседателот Стево Пендаровски честитајќи...
Download WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download micromax firmware
Download Nulled WordPress Themes
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=