fbpx

Времен режим на сообраќај поради градежни активности кај мостот „Беласица“

Денеска ќе се вршат градежни активности за реконструкција на улицата „Никола Карев“, на потегот од мост „Беласица“, до крстосницата со булевар „Кузман Јосифовски Питу“

-

Екипите на јавното претпријатие „Улици и патишта“, денеска ќе вршат градежни активности за реконструкција на улицата „Никола Карев“, на потегот од мост „Беласица“, до крстосницата со булевар „Кузман Јосифовски Питу“.

„Поради изведба на градежните активности за асфалтирање во периодот од 10 до 14 часот, ќе биде воведен времен режим на овој потег. Потоа ќе продолжи асфалтирањето на крстосницата од 18 до завршување на градежните активности. На целиот потег ќе биде поставена соодветна сообраќајна сигнализација“, информираат во претпријатието.

Веќе извесно време се поставуваат нови цевки од топловодот на мостот. Во АД ЕСМ уверуваа дека цевководот ќе биде целосно функционален и ќе се обезбеди непрекинато парно греење за граѓаните на град Скопје.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

(ВИДЕО) Денот на Општина Тетово се одбележа со отпадоци и со депонии

Денес се одбележа денот на Општина Тетово, а повеќе од една недела градот се гуши во отпадоци и депонии расфрлани насекаде. Решение за овој проблем немаат ниту општинските власти,...